Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.
Alkoholizm to poważna choroba przewlekła. Leczenie alkoholizmu odbywa się w centrum rehabilitacyjnym i obejmuje zestaw środków mających na celu rozwiązanie problemów fizjologicznych i psychologicznych pacjenta, a także jego adaptację społeczną po ukończeniu kursu.
W klinice Dezyderata w Rabce – Zdroju specjaliści opracowali unikalną technikę, która pozwala wyeliminować przyczyny i konsekwencje choroby oraz pomóc rozpocząć życie bez alkoholu. Cały ten proces nie jest łatwy i wymaga aktywnego udziału bliskich i przyjaciół pacjenta. Zaskakujące są jednak wyniki uzyskane w wyniku dobrze skoordynowanej pracy zespołowej oraz zastosowania nowoczesnych metod detoksykacji i rehabilitacji.
Pojawienie się uzależnienia od alkoholu u bliskiej osoby jest zawsze katastrofą dla rodziny i przyjaciół. Najczęściej nikt nie wie o rozwoju choroby. Pierwszym krokiem na drodze do uzdrowienia jest trudne przyznanie się do problemu. To ważne – najwyższą skuteczność wykonywanych zabiegów osiąga się dopiero wtedy, gdy pacjent zda sobie sprawę z istniejącego nałogu i przejawia chęć pozbycia się alkoholizmu. Dlatego w ośrodku Dezyderata stosowane są kompleksowe metody leczenia, a dla wygody pacjentów zapewnia się pacjentom transport, na przykład z Wieliczki.
Przede wszystkim musisz przekonać osobę, że jest chora i potrzebuje pomocy lekarza. Nie zawsze jest to łatwe. Jeśli bliscy nie radzą sobie sami, psycholog odwiedza pacjenta i przeprowadza specjalną procedurę, której wynikiem będzie dobrowolna zgoda osoby na leczenie alkoholizmu. Leczenie alkoholizmu na pierwszym etapie obejmuje:
• Odstawienie intensywnego picia i detoksykacje. Lekarz „oczyszcza” ciało pacjenta zakraplaczem, przepisuje leki, które pomagają poprawić stan narządów i wyeliminować objawy.
• Wprowadza leki, które pomagają złagodzić skutki spożycia i powstrzymać niebezpieczne zaburzenia układu nerwowego i narządów wewnętrznych.
Bardzo pożądane jest wykonywanie tych czynności w szpitalu.
Jedną z powszechnie stosowanych metod jest zniechęcanie do alkoholu za pomocą leków (na bazie disulfiramu lub naltreksonu), hipnozy lub innych metod sugestii. Wielu pacjentów i ich bliskich postrzega tę procedurę jako panaceum, ale tak nie jest. Kodowanie to tylko jeden z etapów leczenia alkoholizmu. Eliminuje uzależnienie fizyczne, ale potem trzeba poradzić sobie z uzależnieniem psychologicznym i utrwalić wynik. Pomaga w tym kolejny krok.
Kurs rehabilitacyjny obejmuje słynny program „12 kroków” i inne metody psychoterapeutyczne, arteterapię, terapię zajęciową oraz ogólne wzmocnienie organizmu. Ten etap jest najtrudniejszy i najdłuższy. Komuś pomaga jeden mały kurs, ktoś będzie potrzebował wsparcia do końca życia.
Prawdopodobieństwo nawrotu choroby w dużej mierze zależeć będzie od jakości opieki nad pacjentem na etapie rehabilitacji. Uzależnionego można odtruć wiele razy, ale jeśli leczenie alkoholizmu nie zostanie zakończone, jeśli nie nauczy się czerpać przyjemności z życia bez alkoholu, nic to nie da. I za każdym razem efekt w najlepszym razie będzie trwał tylko przez chwilę.
POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441
Gwarantowany wynik osiąga się dzięki połączeniu medycyny klasycznej i innowacyjnych światowych technologii. Stosowane są innowacyjne technologie podnoszące poziom leczenia, w tym chorób współistniejących, takich jak zaburzenia seksualne itp. W ośrodku uzależnień wykonuje się ogromną dynamiczną pracę, towarzysząc każdemu pacjentowi i jego bliskim aż do całkowite wyzdrowienie z uzależnienia od alkoholu (indywidualne programy wsparcia, zapobieganie załamaniom, wypisywanie niezbędnych recept z dostawą do domu, mocne konsultacje dla pacjentów i ich współzależnych krewnych).
Istnieje wiele przyczyn pojawienia się uzależnienia od alkoholu. Niezależnie od pierwszego bodźca, wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno – odrzucenie alkoholu, biorąc pod uwagę czynniki psychologiczne i fizjologiczne. Podejście do rozwiązania problemu jest w każdym przypadku czysto indywidualne.
Niezależnie od płci pacjenta (a choroba nie dokonuje wyboru w oparciu o płeć) terapia powinna obejmować pełen zakres działań eliminujących problem. Najlepsze rezultaty daje pobyt w ośrodku. Objawy choroby można sklasyfikować według objawów:
• Pojawienie się nawyku picia w pojedynkę
• Ukrywanie faktu picia alkoholu.
• Rozwój nieuzasadnionej agresji, nerwowości, częstych załamań nerwowych.
• Brak kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.
• Nawyk ukrywania napojów.
• Zmiany w zachowaniu.
Alkoholizm jako choroba rozwija się stopniowo. Rozwinięty alkoholizm to bardzo poważna choroba, która wymaga pomocy lekarzy specjalistów.
Stopniowo alkohol zabija poprzez różne zaburzenia i choroby. Mocne napoje alkoholowe, dostające się do układu pokarmowego, początkowo powodują w pewnym stopniu chemiczne oparzenia błony śluzowej przełyku i żołądka. To oparzenie jest oczywiście słabsze niż oparzenie po wypiciu kwasu. Jednak to oparzenie, które powtarza się wielokrotnie w ciągu wielu lat. W efekcie dochodzi do zaniku błony śluzowej przewodu pokarmowego, upośledzenia wchłaniania i odkładania witamin, mikroelementów i innych niezbędnych składników odżywczych. Na tle atrofii błony śluzowej przełyku i żołądka najpierw rozwijają się zmiany wrzodziejące, a następnie może pojawić się guz nowotworowy.
Biochemia nawet bardzo wysokiej jakości alkoholu w organizmie jest prosta. 90% jest „filtrowane” przez wątrobę, gdzie jest przekształcane w aldehyd octowy, substancję silnie toksyczną. Aldehyd octowy uszkadza ściany komórkowe i niszczy same komórki narządów. Alkohol powoli, ale pewnie niszczy wątrobę, uszkadza trzustkę, uszkadza serce, obniża odporność, prowadzi do impotencji i innych problemów seksualnych.
Aby wrócić do normalnego życia, trzeba przejść przez trzy etapy leczenia. Etap 1 - Powrót do normalnego zdrowia na trzeźwo, gdzie lekarze wyprowadzają pacjenta z powrotem do abstynencji. Przez 3-5 dni pacjent odzyskuje siły, łagodzi ostre konsekwencje zatrucia alkoholem. To jest podstawa, bez której nie da się wyleczyć alkoholizmu. Etap 2 - Leczenie przeciw nawrotom Na tym etapie bardzo ważne jest pokonanie nieodpartego pragnienia spożycia alkoholu. Pomoc specjalistów jest tutaj bardzo ważna, ponieważ na etapie trzeba walczyć przede wszystkim z czynnikami psychologicznymi:. Etap 3 - Rehabilitacja Na tym etapie pomaga się osobie przezwyciężyć psychologiczne uzależnienie od alkoholu.