Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Detoks alkoholowy Wieliczka

Alkohol jest jedną z najsilniej uzależniających substancji znanych człowiekowi. Porównywalny z heroiną, uzależnia wolniej, ale równie silnie. W niektórych przypadkach zatrucia, konieczna jest detoksykacja organizmu

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Detoksykację organizmu należy przeprowadzać nawet przy umiarkowanym spożyciu alkoholu i nie czekać na poważne problemy w pracy układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia pamięci, dysfunkcje wątroby, aż do rozwoju marskości wątroby czy śmierci. Istnieją wskazania do przeprowadzenia detoksykacji. To:

• Zmiana koloru skóry (z powodu pogorszenia stanu wątroby nabiera charakterystycznego żółtawego odcienia)

• Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu wydychanego powietrza (jest to spowodowane wadliwym działaniem układu pokarmowego)

• Skoki ciśnienia krwi, pojawienie się duszności nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym (wpływa na uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego)

• Opuchlizna (alkohol zatrzymuje płyny, co dodatkowo obciąża serce i nerki)

• Ból głowy, zaburzenia pamięci, wahania nastroju i obniżona wydajność (toksyczność mózgu)

Jeśli pojawią się co najmniej dwa objawy, należy zasięgnąć specjalistycznej pomocy. Detoksykacja organizmu w domu odbywa się tylko przy łagodnym i umiarkowanym zatruciu alkoholem. W przypadku ciężkiego stopnia konieczne są warunki szpitalne, które może zaoferować jedynie klinika. Jedną z nich jest zlokalizowana w Rabce – Zdrój. Ośrodek leczenia uzależnień oferuje kompleksowe leczenie, a dla wygody pacjentów, także transport z pobliskiej Wieliczki.

Detoks alkoholowy Wieliczka

Detoks alkoholowy Wieliczka

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Wieliczce

Kiedy alkohol dostanie się do organizmu, rozkłada się, w wyniku czego w organizmie powstają toksyny, które zatruwają narządy wewnętrzne. W tym przypadku pojawia się ból głowy, wymioty, silne osłabienie, a w ciężkich przypadkach - drgawki. W trudnych przypadkach z ciężkim zatruciem wymagana jest kompleksowa opieka medyczna w poradni stacjonarnej lub profesjonalna detoksykacja.

Odurzenie lub zatrucie organizmu następuje, gdy spożywa się tak dużo alkoholu, że organizm nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z jego przetwarzaniem i eliminacją toksyn. Jest to dość poważny, a jednocześnie niebezpieczny stan dla organizmu. W przypadku alkoholizmu znacznie wzrasta obciążenie serca i układu sercowo-naczyniowego. Dlatego istnieje zwiększone ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub pojawienia się zakrzepów krwi, które mogą być śmiertelne. Konieczne jest terminowe przeprowadzenie detoksykacji organizmu.

Istnieje błędne przekonanie, że dodatkowe spożycie alkoholu może pomóc przezwyciężyć ten stan. Nadmierne dawki alkoholu tylko zmniejszają zespoły bólowe i otępiają nas, a jednocześnie pogłębiają zatrucie organizmu. Ponieważ wątroba i nerki nie są już w stanie poradzić sobie z eliminacją toksyn, dana osoba w tym przypadku potrzebuje pomocy lub detoksykacji organizmu z alkoholu. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które wchodząc do organizmu, wiążą toksyny i szybko usuwają je z krwi i narządów wewnętrznych.

Detoksykacja alkoholowa pozwala nie tylko usunąć toksyny z organizmu, ale także zrobić to tak szybko, jak to tylko możliwe. Leki odtruwające nie są podawane wszystkim w ten sam sposób. Lekarz wstępnie zapoznaje się z historią pacjenta, ciężkością zatrucia, innymi chorobami i indywidualnie dobiera leki. Na wybór leków i obliczenie dawki mają również wpływ czynniki:

• Częstotliwość spożycia alkoholu, jego rodzaj i ilość.

• Choroby towarzyszące.

• Wiek.

• Waga pacjenta.

Najważniejszym czynnikiem jest czas picia alkoholu. Ponieważ im dłużej trwało spożycie, tym trudniej jest oczyścić organizm. Zazwyczaj pacjentów odtruwa się za pomocą zakraplacza. Zapewnia to najszybszy przepływ leków do krwiobiegu przez żyłę. Jednocześnie przewód pokarmowy nie jest dodatkowo obciążony.